Prvý deň v škole( z Denníka obyčajnej učiteľky)

Autor: Marianna Lipková | 10.9.2018 o 10:07 | Karma článku: 3,96 | Prečítané:  1536x

Prázdniny sa skončili, brány škôl sa otvorili. Prvý deň v škole býva ťažký. Pre žiakov, ich rodičov i pre učiteľov. Ešteže nebýva dlhý. 

Tak a je to tu! Prvý deň v škole, začiatok  nového školského roka...

Deti pomaly prichádzajú do triedy, sadajú si nesmelo do lavíc a čakajú, čo sa bude diať. Sú síce už druháci a v triede sa navzájom poznajú, ale začiatky bývajú ťažké pre každého.

Aj pre ich pani učiteľku!  I jej sa dnes nechcelo vstávať a absolvovať ranný maratón. Predsa len, prázdniny si nevyžadujú dokonalý makeup, umyté vlasy a celé pančušky. Počas dovolenky ( pre širokú verejnosť - prázdniny ) sú povolené vlasy do uzla, tepláky a prirodzený vzhľad tváre.

Takže  poďme pekne od začiatku. Do triedy vchádzam oblečená do nových šiat, s dokonale upravenými vlasmi a makeupom . Pozdrav, úsmev a trochu neistoty, predsa len, nevideli sme sa osem týždňov...Sú to vôbec oni? Sú veľmi pokojní...

- Deti moji zlaté, prišli ste všetci?  Ako ste vyrástli! Niektorých ani nespoznávam...( bože, ako sa volá ten chlapček vzadu...aha..Duško)!

Deti sú opálené, pekne vyobliekané, niektorým chýbajú medzi zubami horné jednotky. Každé má       na lavici kytičku. Sú naozaj milé.

Cestou na školský dvor sa deti  pomaly osmeľujú a začínajú rozprávať. Štebotajú o svojich prázdninových zážitkoch, pričom sa prekrikujú jeden cez druhého... Dievčatá sa túlia ku mne, každá ma chce chytiť za ruku. Je to príjemný pocit... Dvaja chlapci odbehli a na školský dvor sa dostali inou cestou- určite zaujímavejšou. No nič, hlavne že došli.

A na školskom dvore som si už stopercentne istá, že sú to oni! Moji žiaci!

Počas štátnej hymny sa častujú buchnátmi, dievčatá si vzájomne upravujú vlasy. Keďže som po dovolenke ( pre širokú verejnosť- prázdniny), milo ich upozorním, že takéto správanie nie je počas štátnej hymny vhodné. Nasleduje príhovor ministerky i pani riaditeľky.  V nestráženej chvíli vyskočí Paľko Ferkovi na chrbát a hodí mu na zem šiltovku. Šimon sa pridá a vyskočí na chrbát Paľovi. Ach jaj! Predieram sa pomedzi deti a opäť s úsmevom riešim situáciu. Nič strašné sa  predsa nestalo. Beriem si chlapcov k sebe...Ešte stále som pokojná. Našťastie sa úvodný ceremoniál skončil prekvapivo rýchlo. Ideme do triedy. Nasledujú pokyny na zajtrajší deň. Nezabudnite si...( polovicu vecí zabudnú, ale čo, za pokus to stojí ). Nasleduje odovzdávanie kytičiek a sladkostí. Jožko mi podáva magnetku v tvare faraóna.

- Čo je to, Jožko? 

- To so vám doniesol z Egyptska!

Ach, môj zlatý....ešteže viem, kde to je. No jo..Egypt..tam som tiež nebola!

A prvý deň máme za sebou. Mohlo to byť aj horšie...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Rebríček slobody tlače je zmanipulovaný, tvrdia politici Smeru

Novinári sa na Slovensku stávajú škodnou, tvrdí mediálny analytik.


Už ste čítali?